odnawialne źródła energii

Facebook Facebook
Złoty Medal Targów Poznańskich dla FCC INNOWACJE
14.09.2022

Złoty Medal Targów Poznańskich dla FCC INNOWACJE

Aktualne ceny nośników energii a w sczególności węgla i gazu zmuszają zakłady stolarskie i meblarskie do poszukiwania alternatywnych odnawilanych źródeł energii. Wysokie koszty ogrzewania zakładu czy fabryki mogą znacząco obniżyć zyskowność z produkcji a nawet zachwiać jej  sytuację finansową.

Czym ogrzewać zakład stolarski lub meblarski albo suszarnię ?

Często mamy takie pytania od klientów i okazuje się, że wiele firm do suszenia czy ogrzewania używa gazu albo pelletu lub węgla. To obecnie najdroższe nośniki energii i są dla nich dużo tańsze alternatywy np: biomasa, zrębki, trociny itp.

Najtańszym źródłem ciepła bo z ceną ujemną to odpad z płyt i ich obróbki. Takie odpady z płyt moga zostać spalana w dedykowanych urządzeniach grzewczych spełniających odpowiednie normy i rozporządzenia. Taki mobilny system do spalania odpadów biomasy zdobył Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich DREMA 2022.

Czy można spalać płyty w całości czy trzeba rozdrabniać ?

W naszym systemie trzeba podać rozdrobnione paliwo, które ładujemy do silosa lub zbiornika a potem śrubowym podajnikiem jest ono transportowane do paleniska schodkowego. Paliwo musi zostać zatem odpowiednio przygotowane.

W przypadku utylizacji płyt drewnopochodnych nalezy pamiętać, że ich oddawanie wyspecjalizowanym firmom do utylizacji jest dużym kosztem. Musimy płacić za utylizację odpadu, który ma czasami lepsze parametry spalania niż mokra zrebka ! 

Spalanie paliw odpadowych i alternatywnych wymaga specjalistycznej technologii. Musimy mieć proces utylizacji w pełni kontrolowany, stabilny oraz odbywający się w wysokich temperaturach. Tylko odpowiednio wysokie temperatury gwarantują nam redukcję furanów czy dioksyn.

 

 

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij