odnawialne źródła energii

Facebook Facebook
Tanie grzanie nadmuchowe
10.02.2020

Tanie grzanie nadmuchowe

Mamy nowe przepisy dotyczące instalacji kotłów na paliwa stałe, które odnoszą się do piecy powietrznych oraz kotłów wodnych. Niestety powszechna jest opinia, że ogrzewacz pomieszczeń nadmuchowy czyli piec zasilany opałem stałym to stary rodzaj " kozy " zasilanej węglem, która kopci. Co gorsze, jak ma zamontowany palnik na zużyty olej to już całkowicie truje powietrze. Tak sądzi wielu z nas i zgłasza zakłady samochodowe, serwisy, wulkanizacje do kontroli w straży miejskiej.

Nie do końca to prawda - są bowiem ekologiczne możliwości grzania powietrzem na paliwa stałe ! Tanio , ekologicznie i komfortowo !

Są to znacznie droższe piece nadmuchowe, z podajnikiem na pellet lub ekogroszek gdzie mamy już kwalifikowany bardziej ekologiczny opał, który w połączeniu z nowoczesnym palnikiem retortowym znacząco obniża emisję, która jest na poziomie aktualnych wymów prawa.

Serwisy samochodowe, wulkanizacyjne, naprawcze potrzebują tanich systemów grzewczych w eksploatacji - mają bowiem duże straty ciepła a ciepłe powietrze szybko ucieka z hali która jest non stop wietrzona przez otwieranie bram wjazdowych. Dodatkowo są to duże kubatury często wysokie i takie hale samochodowe mają spore zapotrzebowanie na ciepło - dodatkowo sprawna wentylacja spalin samochodowych też wyciąga nam ciepło. Dlatego dla właścicieli warsztatów i serwisów samochodowych ogrzewanie zimą to prawdziwa zmora.

Podłączenie oferowanego przez nas niskoemisyjnego pieca z podajnikiem nadmuchowego to czysty komfort i niskie koszty grzania. Czy będzie to pellet czy eko groszek - cena ich jest porównywalna to koszty ogrzewania będą i tak dużo niższe niż np oleju opałowego. 

Montaż takiego pieca nadmuchowego z podajnikiem jest prosty a dodatkowo powietrze możemy rozdzielać- dystrybuować przez parę kanałów wentylacyjnych. Cena pieca na pellet czy ekogroszek jest wyższa od prymitywnego pieca na węgiel czy drewno ale mamy znacznie większy komfort - pracę automatyczną oraz niską emisję spalin co gwarantuje nam unikanie niepotrzebnych mandadów od straży miejskiej lub inspektorów ochrony środowiska. 

FCC innowacje wchodzi w skład niemieckiego koncernu CWD Heiztechnik gmbh, który od 14 lat oferuje na rynku europejskim swoje wyroby i produkty. Kotły c.o i piece oferowane na rynku niemieckim przez CWD Heiztechnik cieszą się dobra opinią i trwałością. Dlatego posiadamy duże doświadczenie w zakresie doboru i sprzedaży kotłów c.o na pellet, biomase, drewno oraz kombi drewno / pellet bo takie rozwiązania od dawna stosowane są w Niemczech. Heiztechnik czyli technika grzewcza jest naszą domeną od wielu lat ! Zapraszamy !

Ogrzewacz pomieszczeń spełnia wymagania zawarte w normie PN-EN 13240:2008, PN-EN 60335-1:2012 ; PN-EN 603 - pokaż numer telefonu - - . Ogrzewacze Pomieszczeń na Paliwa Stałe. Wymagania i Badania, zharmonizowanej z dyrektywą UE Wyroby Budowlane (89/ 1 06/ EWG) -

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij