odnawialne źródła energii

Facebook Facebook
Piece na odpady drewna, płyty, wióry
08.01.2019

Piece na odpady drewna, płyty, wióry

Seria kotłów utylizacyjnych przeznaczona jest głównie dla stolarni, zakładów drzewnych, meblarskich które posiadają odpady z drewna, płyt, pyły, wióry, trociny i inne odpady.

W świetle nowych przepisów prawa są to odpady, które trzeba utylizować. Służa do tego specjalne piece na odpady drzewne, które nasza firma ma w ofercie - w zakresie mocy od 70 kW do 500 kW.

Piece na odpady drewna musza posiadać specjalne dopalanie furanów,dioksyn itp co możliwe jest do uzyskania w komorze ceramicznej w której temperaturę wymaganą 850 stopni utrzymuje specjalny system palników olejowych. Właśnie w tej temperaturze, spalin przebywając min sekundy zostają odpowiednio dopalone wg najnowszych przepisów.

Piece na odpady drzewne i stolarskie oferujemy wraz z niezbędnymi odpylaczami - multicyklonami które zapewniają stosowną emisję pyłów PM. W skład zestawu wchodzi:

  • palenisko schodkowe ruchome żeliwne
  • komora spalania
  • komora dopalania z palnikiem olejowym
  • wymiennik z rur energetycznych bezszwowych grubościennych
  • multicyklon z wentylatorem wyciągowym / ew filtr workowy
Całość sterowana jest przez specjalnie zaprojektowaną automatykę. Nasze piece na odpady drewna dostosowane są do pracy ciągłej - mogą zasilać suszarnie do drewna lub technologię produkcji drewna całym rokiem.
 
Klientom oferujemy bezpłatne doradztwo prawne i techniczne a także korzystne warunki finansowania.
 

Koszt wszystkich urządzeń pomocniczych i towarzyszących jest wyceniany indywidualnie w tym : - silos do materiału - rębak - filtry - wentylatory wyciągowe - separator - podajniki zgrzebłowe - stanowisko załadunkowe odpadów - dozownik - automatyczna linia zasilania odpadami - system przenośników do odbioru odpadów - elementy rurowe odciągowe,przełączeniowe - sterowanie systemem utylizacji odpadów.

Nasz kocioł pełnia wymagania Rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 21 stycznia 2016 r. w sprawie wymagań dotyczących prowadzenia procesu termicznego przekształcania odpadów oraz sposobów postępowania z odpadami powstałymi w wyniku tego procesu.Czas przebywania cząsteczki spalanej za ostatnim doprowadzeniem powietrza wynosi więcej niż 2s zgodnie z dyrektywą spalarniową.

Instalacje spełniaja wymagania Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 1 marca 2018 r. w sprawie standardów emisyjnych dla niektórych rodzajów instalacji, źródeł spalania paliw oraz urządzeń spalania lub współspalania odpadów dla pomiarów 30 minutowych przy zawartości tlenu 11%.

NOx ≤ 400 mg/m3

CO ≤ 100 mg/m3

Pył ≤ 30 mg/m3


Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij