odnawialne źródła energii

Facebook Facebook
Kotły c.o na pellet Grizzly KGP opisane w Muratorze
28.09.2022

Kotły c.o na pellet Grizzly KGP opisane w Muratorze

Nasz kocioł na pelet Grizzly KGP wziął udział w zestawieniu ekologicznych dofinansowanych urządzeń na pellet w ostatnim wydaniu Muratora.

Seria kotłów KGP jest na liście dofinansowanych urządzeń na pelety w programie Czyste Powietrze.

Opisywany w Muratorze kocioł centralnego ogrzewania idealnie nadaje się do ogrzewania każdego domu jednorodzinnego. Jego budowa jest kompaktowa a palnik samoczyszczący na pellet jest instalowany jako zewnętrzny.

Jakie korzyści użytkownik zyska dzięki zewnętrznemu palnikowi na pellet ?

Zastosowanie zewnętrznych palników na pellet zajmuje co prawda więcej miejsca niż modele slim - z wewnętrznym palnikiem i koszem. Dla użytkownika niesie to jednak sporo korzysci:

  • zewnetrzny palnik łatwiej serwisować, zdemontować, wymienić czy naprawić niż wewnętrzny
  • zewnętrzny kosz jest bardziej pojemny - na dłużej starcza i można go dowolnie ustawić w kotłowni
  • zewnętrzne palniki na pellet mają bardziej zaawansowane i skuteczniejsze systemy czyszczenia i odżużlania paleniska niż wewnętrzne - palniki wewnętrzne są wrażliwe na jakość pelletu a zewnętrzne już nie
  • powiększony wymiennik ciepła pieca ma większośc pojemną wodną = idealnie nadaje się też do tradycyjnych instalacji co z grzejnikami a nie tylko do podłogówek
 
Jak wypadł nasz kocioł w porównaniu kotłów na pellet w Muratorze ?

Na pewno bardzo korzystnie w kategorii cena/ jakość. Z opisywanych kotłów co na pellety miał najlepsza cenę co zresztą potwierdzają liczne opinie naszych użytkowników. Seria KGP Grizzly to ekonomiczne rozwiązanie ale to nie oznacza że gorsze - nasze kotły mają niskie zużycie pelletu i prądu. Atutem serii kotłów KGP grizzly jest nie tylko cena ale też sprawdzone palniki na pellet a także automatyka firmy Brager - mozliwość sterowania piecem przez internet lub smartfona.Tak naprawdę przy korzystnej cenie, oferowany kocioł co z podajnikiem do peletu KGP grizzly oferuje identyczne rozwiązania w zakresie spalania granulatu, sterowania kotłem i instalacją co jak znacznie droższe kotły na rynku konkurencyjnych producentów. 

Kotły co KGP Grizzly to zatem sprawdzone ekonomiczne rozwiazania do grzania każdego domu. Zakres mocy od 10 kW umożliwia ogrzewania także parterowych domów o powierzchni poniżej 100 m2. Ogrzejemy zatem dom od 80 do 250 m2. Kotły c.o daja też dużą sprawność i wydajność przy starszych instalacjach co typu grzejnikowego - ich montaż nie wymaga wymiany instalacji co na nową. Można je montować spokojnie w tradycyjnych instalacjach co starego typu.
 
Dzięki kompatowym wymiarom kosza i pieca - można też nasz kocioł instalować w niskich kotłowniach np do 170 cm wysokości.

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij