odnawialne źródła energii

Facebook Facebook
Kompaktowy piec na pellet na małe powierzchnie
29.11.2018

Kompaktowy piec na pellet na małe powierzchnie

Istnieje grupa budynków jednorodzinnych o powierzchni 60,80,90 m kw które nie posiadają kotłowni.Często zastosowane były tam podobnie jak w przedwojennych kamieniach piece kaflowe lub piecokuchnie, które ogrzewały pomieszczenia wprost z salonu lub kuchni. Użytkownicy takich mniejszych domów czy mieszkań chcąc rezygnować z starego pieca na węgiel mają spory problem - jak zamontować nowy kocioł skoro nie ma kotłowni - miejsce jest w pomieszczeniiu bytowym, pod schodami lub w maleńkiej piwniczce lub spiżarni ?

Rozwiązaniem jest kompaktowy kocioł grzewczy Thermoflux.

Wymiary 50 x 70 cm umożliwiają jego montaż praktycznie wszędzie. Dodatkowym argumentem jest wentylator wyciagowy który nie tylko zabezpiecza pomieszczenie przed dymem, ale zmniejsza wymogi samego ciągu kominowego. Wbudowana pompa i naczynie to znowu oszczędność miejsca ! Automatyka która sama się nastawia mając 5 trybów pracy i pelletu to kolejny atut.

Do tego mamy wbudowany palnik na pellet ze stali nierdzewnej, kosz na pellet ( na 3-4 worki ) i szufladę na popioł. Całość w estetycznej obduowie z niskoemisyjnym wymiennikiem rurowym ciepła = efekt ? sprawność cieplna 93 %.

Kocioł posiada certyfikat TUV 5 klasy emisji i ekoprojekt.

Dodatkowo modulacja mocy od 6 do 18 kW zapewnia zastosowanie naszego pieca na pelet praktycznie wszędzie ! Nie dziwi fakt, że użytkownicy mają super opinie o naszym produkcie !

Zapraszamy do współpracy instalatorów, sklepy i hurtownie hydrauliczne.

 

 Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij