odnawialne źródła energii

Facebook Facebook
Energia skojarzona w gospodarce obiegu zamkniętego
20.09.2017

Energia skojarzona w gospodarce obiegu zamkniętego

Układy kogeneracji czyli energii skojarzonej oferowane są w dotacjach w ramach dofinansowania wysoko sprawnej kogeneracji ze źródeł odnawialnych.Doskonale wpisuje się ona w samowystarczalny system skojarzony z układami fotowoltaiki w obiekcie.

Korzyści dla klienta z zastosowania takiego układu:

- kogeneratory wytwarzają prąd i ciepło z lpg, gazu czy diesla na potrzeby stałego odbioru ciepłej wody np: do technologii lub grzania c.w.u

- moc szczytowa zapewniona jest przez kotłownię na biomasę

- latem produkcja prądu wspomagana jest przez system ogniw solarnych ( fotowoltaikę ).

Na takie układy, które generalnie mają promować model gospodarki układu zamkniętego , można otrzymać w wielu województwach wysokie dofinansowanie na zakup całej instalacji. 

Projekt poprawiania efektywności energetycznej budynków a także usprawniania samowystarczalności energetycznej to nie tylko ciekawe zadania z punktu widzenia oszczędzania energii, ale też wręcz wymóg unijny wobec samorządów i władz lokalnych, w szczególności w budynkach użyteczności publicznej.

Zapraszamy do kontaktu z nami, oferujemy bezpłatne doradztwo.

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij